Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Innovation Norway zapraszają do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji dla firm działających w branżach związanych z wykorzystaniem i ochroną wód (blue technologies), w tym w:
• przemyśle morskim, portowym,
• turystyce,
• biotechnologiach opartych o zasoby morskie,
• technologiach ochrony środowiska mających zastosowanie do wód morskich i śródlądowych,
• technologiach związanych z „zieloną” energetyką.

PARP ogłosi w drugiej połowie 2019 r. konkursy grantowe w ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021. Planowane jest m.in. wsparcie dla opracowania i wprowadzania innowacji produktowych lub procesowych w obszarze wód morskich i śródlądowych oraz ich bezpośredniego otoczenia. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić do 8 mln złotych.
Czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu grantowego w partnerstwie z podmiotem norweskim, dlatego zachęcamy do udziału w giełdzie kooperacyjnej firmy, które współpracują już z Norwegią lub mają pomysł na wspólne przedsięwzięcie biznesowe z podmiotem norweskim. Spotkania b2b są najlepszą okazją do poznania partnerów z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na przedstawienie się wielu potencjalnym partnerom biznesowym w jednym miejscu i czasie.

Dla kogo?
Uczestniczące firmy powinny być zainteresowane ubieganiem się o grant w ramach prowadzonego przez PARP programu Grantów Norweskich, w tym stworzeniem partnerstwa projektowego z podmiotem norweskim – firmą, organizacją, bądź jednostką naukową. Podmioty norweskie biorące udział w giełdzie kooperacyjnej będą nastawione na szukanie partnerów z Europy środkowo-wschodniej. Wnioskodawcami mogą być mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność na terenie Polski od co najmniej roku (zamknięty przynajmniej jeden rok obrotowy), które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły przychody ze sprzedaży w wysokości 600 tys. złotych.
Uwaga! Giełda kooperacyjna w Ålesund przeznaczona jest jedynie dla firm posiadających (pomysł na) projekt, który może być realizowany we współpracy z partnerem norweskim. Spotkania nie są przeznaczone dla firm szukających klientów na rynku norweskim.

Jak to działa?
• Uczestnicy opisują krótko potencjalny projekt grantowy oraz rolę poszukiwanego partnera norweskiego w formularzu rejestracyjnym on-line. Treść formularza podlega weryfikacji i zatwierdzeniu przez organizatorów;
• Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
• Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
• 22 maja 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

Koszty
Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszących jej wydarzeniach jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.
Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

Zarejestruj się!
Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie na której znajduje się także program imprezy.
Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.
Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: sylwia_banaszkiewicz@parp.gov.pl

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.