wtorek, 3 wrzesień, 2019

Uwaga branża jachtowa!

Do dnia 7 października br. trwa rekrutacja do projektu Akcelerator Branżowy dla sektora jachtów i łodzi, którego pierwsza część zaplanowana została na 22-23 października 2019 roku w Warszawie. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem PFR S.A. oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, we współpracy z Grupą PFR.
 
Celem projektu jest dynamizacja ekspansji zagranicznej firm, a także wzbogacenie ich wiedzy o funduszach inwestycyjnych dostępnych w ramach Grupy PFR i wykorzystania tych środków w ekspansji inwestycyjnej (zarówno greenfield, jak i zakupu udziałów zagranicznej firmy produkcyjnej bądź handlowej).
 
Jeżeli Państwa firma jest zainteresowana udziałem w projekcie, bardzo prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego, który znajdziecie Państwo pod adresem:
https://www.startup.pfr.pl/pl/program/akcelerator-branzowy-sektor-jachty-i-lodzie/
 
Akcelerator Branżowy skierowany jest do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, które:

 • prowadzą działalność na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
 • mogą być spółkami notowanymi na giełdzie;
 • posiadają w swoich zasobach dominujący udział kapitału krajowego;
 • koncentrują się głównie na działalności w branży jachtów i łodzi;
 • eksportują lub dopiero planują swoją ekspansję na rynki zagraniczne.


Do udziału zapraszamy firm spełniające powyżej wspomniane warunki i zajmujące się produkcją nie tylko samych łodzi i jachtów (CN 8903), ale także silników i turbin do jednostek pływających (z grup CN 8406 i 8407) oraz żagli do jachtów i desek surfingowych (CN 63063000).

Akcelerator Branżowy będzie składał się z trzech części „Stref”:
 

 • Strefa Rozwiązań – dwudniowe spotkanie warsztatowe, którego celem będzie przekazanie przedsiębiorcom wiedzy o funduszach inwestycyjnych oraz narzędziach służących rozwojowi eksportu, oferowanych przez Grupę PFR oraz podmioty współpracujące z Akceleratorem (PFR S.A., MPiT, BGK, PAIH, PARP, KUKE, KUKE Finance, PFR TFI, ARP). Warsztaty odbędą się w dniach 22-23 października w Warszawie.
 • Strefa Dialogu – dyskusja z przedstawicielami administracji publicznej oraz ekspertami, podczas której zidentyfikowane zostaną bariery rozwoju w branży. Celem Strefy Dialogu będzie zainicjowanie działań prowadzących do ułatwienia przedsiębiorstwom działalności na rynkach zagranicznych. Jednodniowe spotkanie Strefy Dialogu odbędzie się w listopadzie i będzie miało miejsce w Warszawie. W ramach Strefy Dialogu zapraszamy także przedstawicieli innych instytucji publicznych, których obecność i wyjaśnienia wynikają ze zgłaszanych problemów i postulatów.
 • Strefa B2B – spotkania B2B (także w siedzibie firmy) z przedstawicielami instytucji z Grupy PFR, mające na celu zdefiniowanie indywidualnych potrzeb firmy oraz ich weryfikację pod kątem dostępnych instrumentów. Spotkania indywidualne organizowane będą w listopadzie br.

Na stronach PFR mogą Państwo przeczytać komunikaty o uruchomieniu projektu:

https://www.startup.pfr.pl/pl/aktualnosci/rusza-nabor-do-akceleratora-branzowego-dla-sektora-jachtow-i-lodzi/

powrót
Udostępnij post
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.