Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 10 kwietnia br. organizuje w Olsztynie spotkanie z cyklu „NCBR dla firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR”.

W trakcie spotkania eksperci NCBR zaprezentują możliwości uzyskania dofinansowania na działania, które pozwolą na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań w firmie lub udoskonalenie już istniejących produktów lub usług. Prowadzący spotkanie przedstawią m. in. ogólne zasady udziału w konkursach NCBR finansowanych z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), omówią szczegółowo zasady i kryteria oceny projektów, a także pokażą konkretne przykłady projektów realizowanych przez beneficjentów POIR.

Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców oraz jednostek naukowych (będących w konsorcjum z przedsiębiorcą), które planują ubiegać się o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych (B+R) w konkursach NCBR finansowanych z Programu Inteligentny Rozwój (POIR), w szczególności w konkursie „Szybka Ścieżka”.

Spotkanie będzie podzielone na dwa bloki (części):

W pierwszym bloku uczestnicy uzyskają informacje o aktualnej ofercie NCBR w ramach POIR oraz będą mieli szansę dowiedzieć się jak wygląda proces realizacji projektu i współpraca z NCBR od strony beneficjenta. W tej części spotkania organizator przewiduje wizytę beneficjenta z naszego regionu, który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu „Szybka Ścieżka” i podzieli się z uczestnikami spotkania swoim doświadczeniem w prowadzeniu i rozliczaniu projektu badawczo-rozwojowego.

Druga część tego bloku zostanie przeprowadzona w formie warsztatowej – uczestnicy poznają dobre praktyki i wskazówki dotyczące wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz najczęściej popełniane błędy. W trakcie warsztatów eksperci przybliżą również zasady aplikowania i oceny projektów w NCBR w ramach POIR, poruszą zagadnienia związanie m. in. ze specyfiką prac B+R, sposobami ochrony własności intelektualnej, wymaganymi zasobami, analizą rynku, planowaniem, kosztami kwalifikowalnymi i zasadą konkurencyjności.

Podczas drugiego bloku uczestnicy spotkania będą mieli unikalną szansę, aby wziąć udział w indywidualnych spotkaniach z ekspertami i pracownikami NCBR oraz porozmawiać na temat swoich konkretnych pomysłów na projekty B+R, które mogłyby otrzymać dofinansowanie z POIR w konkursach ogłaszanych przez NCBR. Każde spotkanie indywidualne potrwa maksymalnie 30 minut i może w nim uczestniczyć kilku przedstawicieli jednej firmy.

Spotkanie poprowadzą pracownicy oraz eksperci NCBR, posiadający doświadczenie w realizacji projektów B+R, ocenie projektów oraz aplikowaniu o środki z POIR.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Można wziąć udział w całym spotkaniu lub jedynie w wybranym bloku.

Formularz rejestracyjny na spotkanie dostępny jest na stronie internetowej wydarzenia.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

powrót

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

EEN Olsztyn 2023
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.