wtorek, 26 Listopad, 2019

Preferencyjne finansowanie zwrotne

Preferencyjne finansowanie zwrotne z tzw. instrumentów finansowych programów UE cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorców. Wg szacunków przygotowanych przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE, z oferty udostępnionej w ramach programów na lata 2014-2020 (COSME, Horyzont 2020, EaSI, Kreatywna Europa) skorzystało już ponad 35 tys. polskich przedsiębiorców. Zawarli oni ok. 42 tys. umów finansowania o całkowitej wartości ponad 7 mld zł.

II kwartał 2019 r. był pierwszym w historii wdrażania unijnych instrumentów w Polsce, w którym Narodowi Pośrednicy Finansowi programów UE udzielili ponad 1 mld zł preferencyjnych kredytów, leasingu, pożyczek i poręczeń. Aktualnie z oferty preferencyjnego finansowania korzysta ponad 1,5 tys. polskich przedsiębiorców miesięcznie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą preferencyjnego finansowania ze wsparciem UE: https://instrumentyfinansoweue.gov.pl/finansowanie-dla-beneficjentow/

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.