W dniu 13 października 2022 r. w Elblągu odbyła się IX edycja wydarzenia „Otwarci na Skandynawię”. W ramach wydarzenia miały miejsce spotkania biznesowe między firmami z Danii, Szwecji i Polski!

Głównym celem spotkań brokerskich było nawiązanie długofalowej współpracy międzynarodowej pomiędzy przedsiębiorstwami warmińsko-mazurskimi oraz firmami skandynawskimi. Międzynarodowe spotkania B2B to także doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz poznania nowych trendów czy innowacyjnych produktów.

Udział w spotkaniach biznesowych organizowanych przez nasz ośrodek stwarza szereg możliwości dla przedsiębiorców z regionu, jak m.in.:  

  • spotkanie kilku potencjalnych partnerów biznesowych jednego dnia,
  • zaprezentowanie, omówienie i rozwijanie nowych pomysłów projektowych na poziomie międzynarodowym,
  • rozwijanie sieci biznesowej,
  • wymiana doświadczeń biznesowych na poziomie międzynarodowym.

Udział w spotkaniach był dostępny dla wszystkich rodzajów przedsiębiorców - kupujących, producentów, dystrybutorów, podwykonawców, usługodawców, agentów. Docelowymi branżami były sektory takie, jak: przetwórstwo rolno-spożywcze, obróbka drewna i produkcja mebli, obróbka metalu, turystyka, przemysł stoczniowy i jachty, budownictwo i stolarka, metal, maszyny i produkcja czy IT / ICT. 

W ramach OTS 2022 odbyło się aż 29 rozmów biznesowych!

Na ich biznesowe rezultaty musimy jeszcze poczekać!

Zespół Enterprise Europe Network.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJE PRZED KONFERENCJĄ: 

9 edycja konferencji „Otwarci na Skandynawię” odbędzie się 13 października 2022 r. w Elblągu (Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25).

Konferencja „Otwarci na Skandynawię” skierowana jest do przedsiębiorców ze Szwecji, Finlandii i Danii oraz przedstawicieli MŚP z Warmii i Mazur, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu. Jej celem jest ożywienie powiązań gospodarczych regionu z rynkami skandynawskimi oraz zaprezentowanie Warmii i Mazur jako naturalnego partnera gospodarczego dla krajów skandynawskich, przedstawienie potencjału inwestycyjnego i możliwości eksportowych naszego regionu.

Podczas tegorocznego wydarzenia przedstawiciele firm skandynawskich prowadzących działalność w Polsce podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat współpracy z naszym regionem. Z kolei lokalni przedsiębiorcy, którym udało się zaistnieć na rynkach skandynawskich, opowiedzą dlaczego warto podjąć współpracę z firmami skandynawskimi i od czego zacząć poszukiwanie partnerów biznesowych.

W programie wydarzenia zaplanowano także warsztaty dla 2 grup językowych, podczas których uczestnicy uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące prowadzenia biznesu w Polsce i Skandynawii z uwzględnieniem różnic kulturowych.

Rejestracja online: https://cristaltravelnet.pl/otwarcinaskandynawie

Agenda konferencji

Zgłoszenia na konferencję przyjmujemy do 7 października 2022 r.

Więcej informacji można uzyskać mailowo pod adresem: p.puza@warmia.mazury.pl lub telefonicznie: 89 512 51 82

Nie możesz spotkać się z nami w Elblągu? Nic straconego – dołącz online! Link do transmisji konferencji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników.

Organizatorami wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Miasto Elbląg. Honorowy patronat nad konferencją objęły Ambasada Finlandii, Ambasada Królestwa Danii i Ambasada Szwecji. Patronami medialnymi wydarzenia są Gazeta Olsztyńska, Dziennik Elbląski, Truso TV oraz portal internetowy biznes.wm.pl.

 

Wydarzenie „Otwarci na Skandynawię” realizowane jest w ramach projektu „Promocja Gospodarcza Warmii i Mazur 2020+” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.