czwartek, 7 Luty, 2019

Ochrona własności przemysłowej

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Poddziałanie 2.3.4 Ochrona własności przemysłowej

Cel konkursu: wsparcie MŚP w procesie uzyskania ochrony prawa własności przemysłowej w trybie krajowym, regionalnym, unijnym lub międzynarodowym, z wyłączeniem zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP w celu uzyskania ochrony wyłącznie na terytorium Polski, i jej realizacji.

Dofinansowanie mogą otrzymać projekty dotyczące:

1) uzyskania prawa ochrony własności przemysłowej (tj.: patentów, praw ochronnych na wzory użytkowe oraz praw z rejestracji wzorów przemysłowych) z możliwością wsparcia przygotowania procesu komercjalizacji przedmiotu zgłoszenia poprzez zakup usługi doradczej
albo
2) realizacji ochrony prawa własności przemysłowej, gdy wnioskodawca we wszczętym postępowaniu występuje w roli podmiotu broniącego posiadanych praw, a postępowanie dotyczy unieważnienia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego lub stwierdzenia wygaśnięcia patentu, prawa ochronnego na wzór użytkowy albo prawa z rejestracji wzoru przemysłowego.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

O dofinansowanie w ramach poddziałania mogą ubiegać się wyłącznie mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Minimalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu ogółem wynosi 10 000,00 zł.
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowalnych projektu wynosi 1 000 000,00 zł.
Wkład własny: minimum 50%.

Terminy

Konkurs jest podzielony na dwie rundy. Wnioski o dofinansowanie mogą być składane w następujących terminach:
1) dla rundy I – nabór wniosków o dofinansowanie w terminie od 4 marca do 30 kwietnia 2019 roku;
2) dla rundy II – nabór wniosków o dofinansowanie w terminie od 1 maja do 14 czerwca 2019 roku;
Jeżeli kwota dofinansowania złożonych w ramach naboru wniosków o dofinansowanie przekroczy 120 % kwoty przeznaczonej na dofinansowanie tych projektów w konkursie, termin składania wniosków o dofinansowanie może ulec skróceniu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej poddziałania.

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.