wtorek, 24 Wrzesień, 2019

Konkurs – Polski Produkt Przyszłości

PARP i NCBiR zapraszają do udziału w XXII edycji konkursu na POLSKI PRODUKT PRZYSZŁOŚCI. Na zwycięzcę czeka 100 tyś zł.

Polski Produkt Przyszłości od ponad dwudziestu lat promuje i wspiera rozwój innowacyjnych produktów tworzonych w naszym kraju. Stanowi on też narzędzie służące zmianie postaw i świadomości w zakresie potrzeby wdrażania innowacji oraz korzyści wynikających ze współpracy sektora B+R i biznesu. Historia konkursu to ok. 1000 zgłoszonych projektów, spośród których nagrodzono 54 i wyróżniono ponad 115.
Wszystkie dotychczasowe zgłoszenia to nowatorskie projekty z różnych obszarów techniki, które dzięki swojej innowacyjności mają szansę zaistnieć na globalnym rynku.


Wyroby i technologie zgłaszane do konkursu powinny być:
* doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (produkt niewdrożony) - wymagany poziom gotowości technologicznej co najmniej 6 TRL,
* albo wdrożone do produkcji maksymalnie 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku konkursowego (produkt wdrożony).
Uczestnikowi muszą przysługiwać autorskie prawa majątkowe, patentowe lub inne prawa własności intelektualnej dotyczące zgłaszanego produktu.


Rywalizacja będzie się odbywać w trzech kategoriach:
* Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki,
* Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy,
* Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Systemu Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy - opracowany przez tę instytucję we współpracy z przedsiębiorcą.

Laureaci konkursu otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Zwycięzcy uhonorowani zostaną symboliczną statuetką i dyplomem oraz nagrodą finansową w wysokości 100 tys. zł., wyróżnieni otrzymają nagrodę w wysokości 25 tys. zł.
Przewidziane są także nagrody specjalne za:
* Produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż 3 lata),
* Produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT),
* Produkt w obszarze ekoinnowacji lub w innych obszarach, które zostaną zidentyfikowane w trakcie oceny zgłoszonych produktów.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać od 16 września do 3 października 2019.
Patronat nad Konkursem sprawuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Więcej informacji nt. warunków udziału w konkursie znajdą Państwo na stronie http://www.parp.gov.pl/konkursppp .

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.