W dniach 9 – 13 listopada 2020 r. Publiczne Służby Zatrudnienia (PSZ) w Unii Europejskiej organizują Europejskie Dni Pracodawców (EDP). Wydarzenie to jest wyrazem polityki europejskich PSZ uznającej, że wzmocnienie współpracy pomiędzy PSZ a pracodawcami odgrywa obecnie kluczową rolę zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji efektywnych działań na rzecz rynku pracy.

 

Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia (EPSZ) została utworzona w 1997r. w celu współpracy pomiędzy państwami członkowskimi w obszarze działania publicznych służb zatrudnienia. Członkami sieci są szefowie publicznych służb zatrudnienia państw UE/EFTA oraz Komisja Europejska. Polskę w sieci reprezentuje przedstawiciel kierownictwa MRPiT odpowiedzialny za rynek pracy. W ramach sieci podejmowane są m.in. działania na rzecz wdrażania założeń europejskiej polityki zatrudnienia i integracji europejskiego rynku pracy, modernizacji i wzmocnienia publicznych służb zatrudnienia w kluczowych obszarach zgodnie z celami strategii Europa 2020. Sieć EPSZ rozwija współpracę, wymianę informacji, doświadczeń i pracowników pomiędzy członkami sieci.


W 2015 roku Zarząd EPSZ zainicjował wydarzenie pod nazwą Europejskie Dni Pracodawców (EDP) skierowane do pracodawców ze wszystkich krajów UE/EOG oraz Szwajcarii. Tegoroczna edycja tej inicjatywy odbędzie się w dniach 09-13 listopada 2020r. i zaangażowały się w nią również Publiczne Służby Zatrudnienia z Polski


Celem EDP jest wspieranie współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia, a także pośrednio promocja sieci w krajach UE/EFTA. W ocenie EPSZ wzmocnienie współpracy z pracodawcami, szczególnie w obecnej sytuacji, odgrywa kluczową rolę, zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji przez publiczne służby zatrudnienia efektywnych działań na rzecz rynku pracy.
Wydarzenia w ramach EDP 2020 będą odbywały się na poziomie europejskim i krajowym. EDP na poziomie europejskim zostały włączone w Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, jako jeden z jego komponentów. Rodzaj i tematykę wydarzeń na poziomie krajowym pozostawiono do wyboru państwom członkowskim.


Publiczne Służby Zatrudnienia, tj. Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie i powiatowe urzędy pracy, z województwa warmińsko-mazurskiego kolejny raz włączyły się w organizację wydarzeń w ramach tego przedsięwzięcia.


Zamierzeniem urzędów pracy jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, co stworzy możliwość przekazania zindywidualizowanej, szczegółowej informacji na temat usług świadczonych przez te urzędy oraz otrzymania przez pracodawcę wsparcia zgodnego z jego potrzebami.


Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 większość wydarzeń organizowanych jest za pośrednictwem komunikatorów internetowych.


Zachęcamy do zapoznania się oraz do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez polskie PSZ, których pełen wykaz znajduje się na stronie https://epsz.zielonalinia.gov.pl/europejskie-dni-pracodawcow-2020


Opracowała Karolina Giszterowicz
Wydział PPK WUP w Olsztynie

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.