Komisja Europejska ogłosiła drugi nabór projektów w ramach Funduszu Innowacyjnego, jednego z największych na świecie programów finansowania innowacyjnych technologii niskoemisyjnych.

Nabór ma na celu wsparcie projektów, które wykorzystują wysoce innowacyjne technologie, procesy, modele biznesowe lub produkty/usługi, są wystarczająco dojrzałe i mają potencjał do znacznego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych. 

Na co: Projekty w zakresie energii odnawialnej, energochłonnych gałęzi przemysłu, w tym produktów zastępczych, magazynowania energii oraz wychwytywania, wykorzystywania i składowania dwutlenku węgla.

Projekty o nakładach kapitałowych od 2,5 do 7,5 mln EUR, realizowane w państwach członkowskich UE, Islandii i Norwegii. Fundusze mogą być wykorzystywane w połączeniu z innymi publicznymi źródłami finansowania, takimi jak pomoc publiczna lub inne programy finansowania UE.

Finansowanie: Fundusz Innowacji może pokryć do 60% wydatków kapitałowych projektu.

Nabór wniosków: do 31 sierpnia 2022 r poprzez platformę EU Funding and Tenders. Aplikować mogą podmioty publiczne i prywatne.

 

=> Nie wiesz czy Twój projekt wpisuje się w cele i kluczowe wymagania funduszu innowacyjnego? Skorzystaj z kwestionariusza

=> Obejrzyj nagranie z info day: https://www.youtube.com/watch?v=k-P0D0VTLnU

 

Więcej informacji: Fundusz Innowacyjny - drugi nabór 

powrót
Udostępnij post
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest

NEWSLETTER

KALENDARZ WYDARZEŃ

PRZYDATNE LINKI

realizacja:
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.